Güncel | Yazarlar | Güne Bakış | Ekonomi | Aktüel | Magazin | Spor | Televizyon | Papatya | Astroloji | Ana Sayfa 03 Kasım 2005

Vatandaş yazıyor'MYO'lular 6 ay askerlik yapmalı'
Öncelikle haksızın karşısında duran ve haklının yanında yer alan gazetenizi tüm samimi duygularımla kutluyorum. Ve ben de bir haksızlığı "Vatandaş Yazıyor" köşeniz aracılığı ile gündeme getirmek istiyorum. Ben Meslek Yüksekokulu (MYO) mezunuyum ve şu an askerlik görevimi yerine getiriyorum. 2 yıl boyunca okumamıza rağmen, hiç okula gitmemiş gibi, hiç eğitim almamış gibi 15 ay askerlik yapıyoruz. Bizlerden sadece 2 yıl fazla okuyan arkadaşlarımız ise sadece 6 ay askerlik yapmaktadırlar.

'İŞ HAYATINA ATILMALIYIZ'
Bu bir haksızlık ve eşitsizliktir. Bizler de herkes gibi biran önce birey ve sivil olmak istiyoruz. Elbette ki askerlik görevini yerine getirmek her Türk gencinin boynunun borcu. Ne olursa olsun, vatan savunması için üzerimize düşen her görevi yaparız. Ama 2 yıl zor şartlar altında üniversite okuyan biri için 15 ay askerlik çok uzun. Eğer biz de 6 ay askerlik yaparsak kısa sürede iş hayatına atılır ve ülkemize faydalı oluruz. Bu sorunu yaşayan binlerce genç var. Umarım büyüklerimiz sesimizi duyar. (İsmi saklı)

'SOKAK LAMBASI İSTİYORUZ'
İSTANBUL'da, Gazi Mahallesi 75'ncı Yıl Caddesi 1251-52 Sokak'ta oturuyorum. Hava karardıktan sonra bu bölgede dışarı çıkmak imkansız. Çünkü bir tane bile sokak lambası yok. Ayrıca önceki gün sokağa torbalar içinde ceset bırakıldı. Lütfen burayı aydınlatın. Bir bayan olarak burada akşam yürümekten çok korkuyorum. Bu cinayetten sonra da hava karardıktan sonra hiç dışarı çıkamaz olduk. (Emine A.)

'Ulaşım hakkını verin'
İstanbul'da yaşıyorum. Her gün Altınşehir istikametine giden HTY15, 89G ve HTY20 sefer sayılı İETT otobüslerinikullanıyorum. Ancak belirttiğim bu numaralı otobüsler, akşam saat 19.00'dan sonra yok. Gerekçe ise; bir süre önce o bölgede otobüs yakılması... Ben İETT yetkililerine seslenmek istiyorum: Başkalarının hatasını biz mi ödemek zorundayız. En doğal hakkımız olan ulaşım hakkının tarafımıza tekrar verilmesini istiyoruz. (Emine A.)

'DENETİMSİZLİK DİZ BOYU...'
BUGÜN mübarek Ramazan Bayramı'nın ilk günü. Ve bu güze günde ben Türkiye genelindeki tüm yerel yönetimlerin dikkatini bir konuya çekmek istiyorum. Biliyorsunuz, Ramazan Bayramı ile beraber her tarafta şekerler satılıyor. Hatta seyyat satıcılar bile şeker satıyor. Peki şeker üreten ve satan yerler ne kadar denetleniyor? Ayrıca bu tür yerler sadece bayram öncesi değil, bayram sonrasında da denetlenmeli. (İsmi saklı)

'Bedava, zarar veriyor'
Ramazan Bayramı ile birlikte İstanbul ve Ankara gibi Türkiye'nin en büyük şehirlerinde toplu taşıma araçları ücretsiz yapıldı. Ancak ben bunun son derece yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. Çünkü özellikle çoluk çocuk araçları bir durak için araçları işgal ediyor, ayrıca bazı kendini bilmezler koltuklara camlara zarar veriyor. Bence bunun yerine toplu taşıma araçlarında yüzde 50'lik bir indirim yapılsaydı daha iyi olurdu! (İsmi saklı)

'KOLONYALARA DİKKAT EDİN'
İZMİR'de yaşayan biri olarak, herkesin dikkatinden kaçan bir konuyu köşeniz aracılığı ile yetkililere iletmek istiyorum. Bence sahte kolonyolar büyük tehlike saçıyor. Bu nedenle zabıta ekipleri, kolonya üretimi yapılan yerleri denetlemeli. Aksi halde sonu körlüğe gidebilecek kadar büyük kazalar olabilir. Yani sahte kolonya da aslında sahte rakı kadar önemli... (İsmi saklı)
DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
Terör yıkımı!Kardeş şehitler
Çılgın Mustafa!Rüzgar gibi döndü
Bu otelde ne var?Loto, rekora yelken açtı
Çocuklar sevilecek, sev!Karagöz'e koşuyorlar
Beyoğlu'nda ağaç kavgasıYaşar'a 'tehdit' sorgusu
Asıl katil kim?Baklavaya özel test!
Resim yap, stresini at7 metrelik yılan
Belediye ücretsiz çamaşır...Matematiği testle sevdirin
Burun kıran kayınpeder!Diploma için boğuldu
Mıcır kurbanı hastanede öldüAlanya'da bir Alman
TelekulakGüne Bakış-1
Güne Bakış-2Güne Bakış-3
Güne Bakış-4Güne Bakış-5
EKONOMİ
En En bonkörü CHP
CHP çalışanlarının maaşları ve sahip oldukları sosyal haklar, birçok...
3 günlük grev!
Dev halka arz
Hedefler şaşmadı
Koç, 'Her şey dahil'den yana
Telsim ihalesinde 1 şirket...
Tansaş'tan 9.3 Milyon YTL net...
MAGAZİN
Musti, Musti, bu defa Rus kozmonot
Reklam yıldızlığına iyice ısınan Musti, Muhabbet Kart için şimdi de...
Bana benziyorlar
Kerem ile İpek'i buluşturan...
Mali hastaları ziyaret etti...
Küçücüğüm'e iki farklı remix
Işıl ışıl mekanlar
Bırakın zaman yavaşlasın
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HAVA DURUMU
ISTANBUL - Par. Bul. 11 C,Par. Bul. 7 C
ANKARA - Yağmur 10 C,Kapalı -1 C
IZMİR - Par. Bul. 17 C,Par. Bul. 9 C
ANTALYA - Par. Bul. 19 C,Par. Bul. 10 C
ADANA - Par. Bul. 19 C,Par. Bul. 10 C
EKONOMİ
IMKB E: 33.152,100 D:% 1,10
DOLAR S: 1,350 D:% -0,26
EURO S: 1,625 D:% 0,09
AKTÜEL
GÜNE BAKIŞ
SPOR
GÜNCEL
     
  Güncel | Yazarlar | Güne Bakış | Ekonomi | Aktüel | Magazin | Spor | Televizyon | Papatya | Astroloji | Ana Sayfa
     
     
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
Merkez Gazete Dergi Basım Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Üretim ve Tasarım  Merkez Bilgi Grubu